2006

Div 3 Grp 1 Säsong 05/06

Tabell

1 Sundsvalls SS                5 4 1 0   20,5   9
2 Söderhamnsalliansen          5 4 0 1   19     8

3 Sollefteå SS                 5 1 3 1   15     5
4 Fagerviks SK                 5 1 2 2   14,5   4
5 Gnarps SK                    5 0 3 2   12,5   3

6 SK Rockaden III, Umeå        5 0 1 4    8,5   1

Statistik

   Spelare            Partier   V R F    Poäng  Procent  Rating
1. Dennis Nilsson         5     3 0 2     3.0     60%
2. Illman Jusupov         5     2 2 1     3.0     60%
3. Hans-Erik Olofsson     5     2 1 2     2.5     50%
4. Mats Häggqvist         2     1 1 0     1.5     75%
5. Daniel Eriksson        1     1 0 0     1.0    100%
6. Alexander Naesström    2     1 0 1     1.0     50%
7. Patrik Sjödin          1     0 1 0     0.5     50%
8. Patrik Eckeskog        4     0 1 3     0.5     13%
9. Håkan Naesström        1     0 0 1     0.0      0%
10. Waldo Arancibia       1     0 0 1     0.0      0%

                         27    10 6 11   13.0     48%

Endast spelade partier, ej W.O matcher.

Matcher & Partier

Rond 1 2005-10-23

   Sundsvall SS        1968  -  Sollefteå SS        1964    3-3

1. Eric Carlsson       2120  -  Illman Jusupov      2182    ½-½
2. Arne Wahlström      2128  -  Dennis Nilsson      2088    0-1
3. Ulrik Schmidt       1989  -  Hans-Erik Olofsson  2134    ½-½
4. Tomas Bydén         1926  -  Patrik Eckeskog     1826    ½-½
5. Carl-Olof Stålh     1849  -  Mats Häggqvist      1903    ½-½
6. Jonas Wålinder      1808  -  Waldo Arancibia     1449    1-0
Rond 2 2005-11-13

   Söderhamns SS       1912  -  Sollefteå SS        1963   4½-1½

1. Christer Thörnros   2282  -  Illman Jusupov      2182    1-0
2. Thommy Sundin       2148  -  Dennis Nilsson      2088    1-0
3. Jan Lundestig       1882  -  Hans-Erik Olofsson  2135    1-0
4. Leif Härdner        1822  -  Patrik Eckeskog     1826    1-0
5. Gunnar Sigvardsson  1643  -  Mats Häggqvist      1903    0-1
6. Sonny Persson       1695  -  Patrik Sjödin       1647    ½-½
Rond 3 2005-12-05

   Sollefteå SS        1930  -  SK Rockaden U-å III 1750   4½-1½

1. Illman Jusupov      2182  -  Leif Svensson       1885    ½-½
2. Dennis Nilsson      2088  -  Lennart Almqvist    1825    1-0
3. Hans-Erik Olofsson  2134  -  Rune Sundström      1774    1-0
4. Patrik Eckeskog     1826  -  Kaj Bindler         1515    0-1
5. Mats Häggqivst      1903  -  W.O                         1-0
6. Waldo Arancibia     1449  -  W.O                         1-0
Rond 4 2006-02-12

   Gnarp SK            1804  -  Sollefteå SS        1962    3-3

1. Tore Larsson        1947  -  Illman Jusupov      2184    0-1
2. Ulf Norell          1939  -  Hans-Erik Olofsson  2134    1-0
3. Jan Nyman           1834  -  Dennis Nilsson      2110    0-1
4. Emil Jonsson        1860  -  Patrik Eckeskog     1881    1-0
5. Roger Ahlbom        1647  -  Alexander Naesström 1503    0-1
6. Leif Wermelin       1594  -  W.O                         1-0
Rond 5 2006-03-26

   Sollefteå SS        1864  -  Fagervik SK         1845    3-3

1. Illman Jusupov      2184  -  Ingemar Larsson     2057    1-0
2. Dennis Nilsson      2088  -  Ruben Fuentes       1941    0-1
3. Hans-Erik Olofsson  2134  -  Lennart Östman      1827    1-0
4. Daniel Eriksson     1924  -  Gunnar Kärrlander   1908    1-0
5. Alexander Naesström 1503  -  Ronny Heijdenberg   1682    0-1
6. Håkan Naesström     1351  -  Anders Östman       1653    0-1

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *